اخبار بایودنت

همکاری بنیاد دانش با بایودنت برای سلامت دهان و دندان بورسیه‌ها

بنیاد دانش همواره در تلاش بوده است تا برای اطمینان از تأمین سلامت دهان و دندان بورسیه‌های خود، انجام معاینات پزشکی را در اولویت‌های برنامه‌ریزی خود قرار دهد. یکی از راه‌های تحقق این امر، ایجاد پیوندهای کاری با مراکز خارج از بنیاد، برای همکاری در مقولات تخصصی است.
طبق آخرین آماری که در سال نود و شش توسط وزیر بهداشت ارائه شد، حدود هشتاد و نه درصد دانش‌آموزان ایرانی دچار بیماری پوسیدگی دندان هستند و متأسفانه آمار ایرانیانی که حداقل یکی از بیماری‌های دهان و دندان را دارا می‌باشند، به عدد چهل و چهار میلیون نفر می‌رسد که این آمار نشان می‌دهد ایرانیان به نسبت آمار متوسط جهانی، بیشتر از بسیاری از کشورهای جهان دچار بیماری‌های دهان و دندان هستند.
مشخص است که این آمار در مناطق محروم کشور بسیار بیشتر است و علی‌الخصوص در بین دانش‌آموزان کم‌برخوردار، بیماری‌های دهان و دندان از شایع‌ترین بیماری‌های موجود می‌باشد که متأسفانه اقدامات انجام‌شده تا به امروز، نقش چشمگیری در بهبود نسبی این معضل نداشته است.

اخبار بایودنت

در همین راستا، بنیاد دانش در نظر گرفته است تا یکبار دیگر با همکاری کلینیک سیار داندانپزشکی بایودنت، کاروان بهداشت سلامت دهان و دندان را در شهرهای سراوان و خاش مستقر کند.
برنامه درمانی این کاروان به شرح ذیل است :
۱- شهر سراوان : از تاریخ ۱۵ لغایت ۲۳ اردیبهشت.
۲- شهر خاش : از تاریخ ۲۴ لغایت ۳۰ اردیبهشت.
لازم به ذکر است که این کاروان مجهز، فرایند معاینه و درمان را به صورت کامل ارائه خواهد داد و خانواده‌‌های افراد بورسیه نیز می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.
به یقین، اولین گام برای تحقق آرمان عدالت آموزشی برای نوجوانان و جوانان مستعد و کم‌برخوردار، ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی‌، برای تأمین سلامت افراد بورسیه است که مهم‌ترین بخش آن، پیشگیری از بیماری‌های احتمالی است.
جزئیات تکمیلی مربوط به کلینیک سیار دندانپزشکی بایودنت، در روزهای آتی خدمت شما ارائه خواهد شد.
به امید ارتقای سطح کیفی سلامت در بین تمام فرزندان ایران.

اخبار بایودنت
اخبار بایودنت
به اشتراک گذاری این مقاله
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست